:: Aktualności Koła Modelarstwa Kołowego
 „Czech GP” w Hrotovice na Morawach
 2009-11-16 22:28:01

W dniach 6–8 listopada kierowcy Team Tamiya Poland/Automobilklub Polski stawili się na starcie zawodów „Czech GP” w mieście Hrotovice na Morawach. Wystartowali wszyscy kierowcy zespołu: Dennis Fadtke, Morris Indovino oraz Michał Orłowski.

W piątek 6 listopada rozegrano 6 treningów kontrolowanych oraz 7. trening w sobotę rano. Poza biegami kontrolowanymi tor pozostawał zamknięty dla zawodników. Po treningach klasyfikacja naszych zawodników była następująca: Klasa STOCK (45 zawodników startujących): Morris Indovino – 6., Michał Orłowski – 14. Klasa Modified (29 zawodników startujących): Dennis Fadtke – 6.

W sobotę zawodnicy wystartowali w 5 biegach kwalifikacyjnych, a 6. ostatni bieg kwalifikacyjny odbył się w niedzielę rano. Punkty były liczone z 3 najlepszych rezultatów uzyskanych w 6 biegach. Ostatecznie nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach:
Klasa STOCK: Morris Indovino – 6., Michał Orłowski – 20.
Klasa Modified: Dennis Fadtke – 6.

W niedzielę wszystkie grupy finałowe miały do przejechania po 3 biegi, z czego do punktacji generalnej liczyły się 2 najlepsze miejsca uzyskane w 2 biegach. Nasi zawodnicy w wyniku biegów finałowych zajęli doskonałe pozycje:
Klasa STOCK: Morris Indovino – 8., Michał Orłowski – 16.
Klasa Modified: Dennis Fadtke – 8.

Zawody możemy uznać za bardzo udane dla naszej reprezentacji. W Czech GP wystartowało 74 zawodników z 7 krajów Europy (Czechy, Słowacja, Autria, Węgry, Dania, Polska, Niemcy). Po raz pierwszy nasi reprezentanci weszli do finałów „A” w dużych, międzynarodowych zawodach. Morris Indovino i Dennis Fadtke weszli do finałów „A” w swoich klasach. Nie lada wyczynem popisał się nasz 8-letni zawodnik Michał Orłowski, debiutujący w klasie STOCK na dużych międzynarodowych zawodach. Wszedł do finału B, a startując z ostatniej 10-tej pozycji, poprawił się o 4 miejsca i zajął ostatecznie 16 miejsce. Szczególnie warty odnotowania jest 3-ci bieg finałowy Michała, w którym dzięki bezbłędnej, szybkiej jeździe, pokonał w ciągu 5 minut 8 rywali i bieg ukończył na 2 pozycji!