:: Aktualności sportowe
 Puchar Wiosny 2009
 2009-04-08 11:44:09

Wszystkich miłośników amatorskich zmagań samochodowych pragniemy zaprosić do uczestnictwa w „Pucharze Wiosny 2009”, który to odbędzie się 18 kwietnia 2009 roku.


Impreza ta zaliczana jest, jako 5 runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM Kierowców Amatorów 2009, oraz jako druga z czterech imprez w cyklu organizowanym z okazji 100-lecia naszego Klubu – „Pucharu Automobilklubu Polski”. Trasa tegorocznej imprezy będzie bardzo kompaktowa, próby zlokalizowane będą na terenie Bemowa i Żerania. Nowością będzie możliwość zmagania się na próbach o długości przekraczającej 1 km, uzyskaliśmy tą możliwość dzięki ostatniemu komunikatowi GKSS z dnia 19.03.2009 i na chwilę obecną trwają prace nad otrzymaniem zgody na ich odbycie. Planowane są dwie próby o długości 2 km i dwie o długości przekraczającej długość kilometra, oczywiście powtarzane w pętli.

Termin zamknięcia listy zgłoszeń upływa dnia 16 kwietnia o godzinie 16. Pojemność trasy to 80 załóg. Wpisowe wynosi 140 zł (120 zł dla członków Automobilklubu Polski).

Dla zwycięzców pierwszych 3 miejsc w klasach przewidziano po dwa puchary, oraz dodatkowo po dwa puchary dla pierwszych 3 miejsc w klasyfikacji generalnej (do klasyfikacji generalnej nie wliczana jest klasa GOŚĆ). Już wkrótce zamieścimy informacje dotyczące trasy jak i szczegółów dotyczących przebiegu samej imprezy. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z regulaminem uzupełniającym imprezy, oraz z wywiadem: „Jak przejść Badanie Kontrolne na KJSie?” , przeprowadzonym przez Szymona Lewandowskiego z Markiem Opolskim – sędzią technicznym PZM przed 44. Rallye Monte-Calvaria.